Home
Strona główna / Jak możemy Ci pomóc? / Prowadzę portal

Prowadzę portal

 • outsourcing to doskonały sposób, żeby zaoszczędzić i odciążyć stałą redakcję portalu,
 • zlecanie tekstów copywriterom może być korzystniejsze niż operowanie w ramach jednego, zamkniętego zespołu,
 • za pośrednictwem Writers.pl możesz wzbogacić swój portal o dodatkowe artykuły specjalistyczne, artykuły okołotematyczne i opisy produktów, a dzięki temu ściągnąć więcej ruchu z wyszukiwarek.

Jako prowadzący portal z pewnością posiadasz zgraną redakcję, która zajmuje się wyszukiwaniem tematów, tworzeniem artykułów oraz regularną publikacją contentu. Jednocześnie najpewniej zdajesz sobie sprawę, że opracowywanie treści przez grupę zatrudnionych na stałe autorów nie zawsze się opłaca. Dziennikarze, eksperci, redaktorzy – wszyscy w pełni słusznie oczekują za swoją pracę niemałych pieniędzy. W przypadku pisania tekstów pod mniej popularne frazy kluczowe czy poruszania bardzo niszowych tematów wiąże się to zarówno z nadszarpnięciem firmowego budżetu, jak i marnowaniem energii Twoich najlepszych pracowników. Skoro znalazłeś się na naszej stronie, najprawdopodobniej masz tego świadomość. Pozostaje pytanie: jak można temu zaradzić?

Zbuduj alternatywną redakcję niższym kosztem

Sprytnym rozwiązaniem tego problemu może być outsourcing części obowiązków do zewnętrznej firmy. Nie chodzi o to, żeby zlecać prowadzenie całego portalu copywriterom, ale o to, żeby dobrze oszacować wartość poszczególnych treści i na tej podstawie dokonać sensownego podziału zadań. Te najbardziej kluczowe można oczywiście pozostawić po stronie stałej redakcji, nie trzeba jednak niepotrzebnie obarczać jej nadmiarem pracy. Jako Writers.pl możemy zapewnić produkcję wartościowego contentu, który wspomoże pozyskiwanie dodatkowego ruchu z wyszukiwarek.

Writers.pl posiada wiele funkcjonalności, które przydadzą się osobom prowadzącym portal. Najważniejszą z nich wydaje się możliwość zbudowania dodatkowej, wirtualnej redakcji od zadań specjalnych. Wystarczy, że zapoznasz się z wizytówkami copywriterów, wybierzesz tych najbardziej pasujących do Twoich oczekiwań i zaprosisz ich do stworzonego przez siebie projektu. Autorów możesz wyszukiwać zarówno po ocenach napisanych tekstów, jak i po oferowanej przez nich jakości artykułów. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest także opcja wyboru copywriterów według ich specjalizacji czy zainteresowań. Jeśli prowadzisz portal o tematyce biznesowej, możesz włączyć do projektu osoby zajmujące się właśnie biznesem, marketingiem czy finansami; z kolei do tworzenia portalu o koniach warto zaprosić miłośników zwierząt. W przypadku, gdy Twoja strona porusza rozmaite tematy, możesz utworzyć u nas kilka projektów, a wokół każdego z nich zgromadzić swój dream team copywriterów.

3 powody, żeby zdecydować się na outsourcing

1. Oszczędność
…nie tylko pieniędzy, ale też czasu. Pisanie to bardzo czasochłonne zajęcie. Prowadząc prężnie działający portal, nie możesz być samowystarczalny – a z czasem może się okazać, że zatrudnieni na stałe autorzy także potrzebują dodatkowego wsparcia. Pracownicy, którzy są zajęci od rana do późnego wieczora najzwyczajniej w świecie nie mają czasu, żeby zająć się drugorzędnymi treściami. Tymczasem właśnie te drugorzędne treści mogą zadecydować o Twojej pozycji w wyszukiwarce...

2. Pomoc profesjonalistów
Wiele osób prowadzących portal zapomina, że copywriterzy to profesjonalni autorzy, którzy mają tę zaletę, że potrafią pisać na niemal każdy temat. Podczas gdy właściciel portalu, czy nawet członkowie stałej redakcji mogą mieć wątpliwości, czy wiedzą wystarczająco dużo o danym zagadnieniu, research nie stanowi dla copywritera najmniejszego problemu. W tym zawodzie po prostu wiadomo, jakie trzeba zadać pytania, aby dowiedzieć się więcej o danej dziedzinie, i jakie informacje należy zdobyć, żeby zasiąść do pisania. Z kolei gdy już zdobędzie się potrzebne dane, można przystąpić do produkcji jakościowego contentu. Wystarczy, że ustalisz z copywriterem, czego oczekujesz i zgłosisz ewentualne poprawki, a otrzymasz profesjonalne, rzetelne teksty na interesujący Cię temat.

3. Zewnętrzna perspektywa
Wierz lub nie, ale jedną z największych zalet outsourcingu przy prowadzeniu portalu jest możliwość uzyskania świeżej perspektywy od kogoś z zewnątrz. Copywriter nie będzie miał aż tak dogłębnej wiedzy na temat Twojej działki, jak Ty, przy czym często może to dać bardzo pozytywny efekt. Dzięki temu autor będzie spoglądał na temat oczami użytkownika/klienta, a tym samym pisał w zrozumiały. bardziej pomocny, a jednocześnie bardziej angażujący czytelnika sposób.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Możemy w krótkim czasie przygotować dla Ciebie ciekawe teksty, które będziesz mógł wykorzystać na swoim portalu. Dzięki temu zachowasz regularność publikacji, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i zapewnisz sobie napływ unikalnych, przyjaznych SEO treści. Wszystko to przybliży Cię do pozyskania jeszcze większej liczby wartościowych użytkowników oraz poprawi widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Oprócz tego, że tworzymy treści atrakcyjne dla robotów indeksujących, dbamy także, aby były one przydatne i zajmujące z punktu widzenia użytkownika.

Gwarantujemy terminowe wykonanie zleceń i unikalność wszystkich przesyłanych tekstów. Nie musisz wierzyć nam na słowo – zintegrowaliśmy platformę Writers.pl z CopyScape, dzięki czemu każdy oddawany przez nas tekst przechodzi najpierw weryfikację pod kątem ewentualnego plagiatu. Gdy tylko system wykazałby jakiekolwiek nieprawidłowości, copywriter nie mógłby oddać artykułu ze skopiowanym fragmentem.

Writers.pl skupia kreatywne osoby, które mają lekkie pióro i wiedzą, jak zoptymalizować tekst tak, żeby został on pozytywnie odebrany przez roboty Google'a. Jeśli Twój portal wciąż się rozrasta, a Twoja redakcja nie nadąża z produkcją treści i rozbudowywaniem strony, kontakt z nami to najlepsze, co możesz zrobić. Przyjmujemy zlecenia na przeróżne typy treści, których potrzeba do zapełnienia prężnie działającego portalu. Niezależnie od tego, czy będą to krótkie opisy potrzebne do zbudowania jakiejś bazy, czy też pełnowartościowe artykuły specjalistyczne, zawsze staniemy na wysokości zadania. Jeśli chodzi o portale internetowe, najbardziej przydatne okażą się następujące treści:

1. Artykuły specjalistyczne
...czyli wysokiej jakości teksty, które możesz zlecać częściowo głównej redakcji, a częściowo naszym copywriterom. Ich tworzeniem zajmują się wyłącznie najlepsi autorzy – ci, którzy odznaczają się wyjątkową kreatywnością i szczególną sprawnością językową. Copywriter, który pisze artykuły specjalistyczne, musi posiadać fachową wiedzę, a jednocześnie musi umieć sprzedać ją w interesujący, atrakcyjny sposób. W przypadku jakichkolwiek braków konieczny jest sprawny, fachowy research, który pozwoli je szybko uzupełnić.

Artykuły specjalistyczne są tym typem treści, przy okazji którego najbardziej przydaje się funkcja doboru copywriterów według ich specjalizacji. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości tekstów, powinieneś szczegółowo określić wytyczne; nie zaszkodzi także monitorować pracy autorów, przynajmniej na samym początku. Zależy nam na maksymalnej rzetelności i zadowoleniu obu stron – chcemy, żebyś mógł spokojnie polegać na swojej „zapasowej redakcji”. Rozumiemy jednak naturalne obawy, jakie wiążą się ze scedowaniem części obowiązków na osoby spoza wąskiego kręgu – dlatego stawiamy na produktywny dialog. W razie jakichkolwiek obaw o wartość merytoryczną możesz zawsze skorzystać z opcji współpracy z copywriterem, czyli zgłaszać stosowne uwagi i ewentualną konieczność poprawek.

Zlecenie dodatkowych artykułów specjalistycznych na Twój portal pomoże Ci:

 • zwiększyć moce przerobowe, a tym samym zaoszczędzić czas własnej redakcji,
 • zapewnić regularność publikacji najwyższej jakości treści,
 • wesprzeć proces pozycjonowania strony w Google,
 • zyskać jeszcze więcej wejść na stronę, a także regularnych czytelników,
 • umocnić korzyści wizerunkowe – produktywniejszy portal będzie sprawiał wrażenie zorientowanego w nowinkach i trzymającego rękę na pulsie,
 • zaoszczędzić pieniądze, które trzeba by było przeznaczyć na przynajmniej jeden dodatkowy etat.

Trudno przecenić wagę artykułów specjalistycznych dla skuteczności działań content marketingowych. W dzisiejszych czasach poszukujemy fachowej wiedzy waśnie w Internecie. Nic dziwnego, że dostarczanie jej użytkownikom jest jedną z najlepszych metod promocji swojego portalu. Pamiętaj, aby zlecać treści nawiązujące do tematyki strony. Pomożemy Ci odciążyć Twoją stałą redakcję, zgłębimy każdy powierzony nam temat i dostarczymy Ci tekstów najwyższej jakości za bardzo konkurencyjną cenę.

2. Artykuły okołotematyczne
Zwykle mają one za zadanie ściągnąć dodatkowy ruch z wyszukiwarki. Nie wymagają aż tak dużego zaangażowania i długiego researchu, jak teksty specjalistyczne, a jednak przynoszą doskonałe efekty. Można produkować je masowo, oczywiście o ile zleci się je copywriterom – główna redakcja jest na to zwykle zbyt mała i nie ma na to czasu. Przykłady?

a) Załóżmy, że prowadzisz portal, dzięki któremu użytkownicy mogą wyszukiwać tanie loty i promocyjne noclegi. Teoretycznie głównym celem istnienia strony jest pomoc w oszczędzaniu na podróżach. Zastanów się jednak, kto trafia na taką witrynę – innymi słowy, jaki jest profil Twojej grupy docelowej. Najprawdopodobniej są to ludzie, którzy sporo podróżują, a przynajmniej lubią czytać o świecie i o jego zwiedzaniu. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do pisania poradników, jak tanio wybrać się na wakacje oraz zamieszczania najlepszych ofert last minute. Jest duża szansa, że ci sami ludzie, którzy poszukują tych informacji, będą próbowali odnaleźć zwięzłe opisy najciekawszych miejsc na świecie. Możesz więc postarać się zbudować dużą bazę opisów atrakcji turystycznych z całego globu. Oczywiście szkoda marnować czas Twojej ekipy na takie zajęcia – lepiej, żeby zajęła się ona śledzeniem najtańszych lotów. Właśnie wtedy przyda Ci się pomoc wprawionych copywriterów.

b) Rozważmy inny scenariusz. Tym razem wyobraź sobie, że prowadzisz portal motoryzacyjny. Znalazłeś swoją niszę, w której nie ma aż tak dużej konkurencji, i zajmujesz się przeprowadzaniem testów samochodów, a następnie opisywaniem swoich wniosków. Produkujesz więc wartościowy, unikalny content – mimo wszystko możesz zrobić więcej dla swojej widzialności w sieci. Wystarczy, że zainwestujesz w konkretne, encyklopedyczne opisy dotyczące historii poszczególnych marek samochodów. Są to rzeczy, które łatwo zoptymalizować pod kątem SEO i które w prosty sposób ściągną ruch z wyszukiwarek.

c) Na koniec jeszcze jeden przykład: dajmy na to, że Twój portal traktuje o zdrowym trybie życia. Stała, fachowa redakcja pisze o dietetyce, zdrowym odżywianiu, treningach i przykładowych ćwiczeniach. To wszystko oczywiście przyciąga ludzi, ale – jak zawsze – może być lepiej. Dobrym pomysłem na większy ruch na portalu będzie stworzenie bazy produktów żywieniowych. Każdy produkt zasługuje na odrębny opis i uwzględnienie jego kaloryczności. Wspomoże to nie tylko wzrost popularności strony, ale też merytoryczną zawartość serwisu, jak zresztą w każdym z powyższych przypadków.

3. Opisy produktów
Zastanawiasz się, jakim cudem opisy produktów miałyby Ci się przydać, skoro prowadzisz portal, a nie sklep internetowy? Cóż, nie jest powiedziane, że musisz sprzedawać rzeczy, żeby zarabiać na ich katalogu. Ciekawym pomysłem na ściągnięcie dodatkowego ruchu na stronę będzie stworzenie bazy produktów, które pozostają związane z Twoją niszą, opisanie ich i zbudowanie wokół nich interakcji. Jedną z najlepszych metod jest pod tym względem gromadzenie opinii użytkowników. Z jednej strony zaangażuje to konkretne, wypowiadające się osoby, a z drugiej przyciągnie całą rzeszę innych ludzi szukających rzetelnych recenzji.

Przykładowo: prowadząc portal parentingowy, możesz zbudować bazę produktów dla dzieci i włączyć opcję wystawiania gwiazdek/recenzji poszczególnym propozycjom. Z kolei w przypadku serwisu o elektronice warto zamówić opisy poszczególnych telefonów czy komputerów. Jeśli chodzi o portal poświęcony zwierzętom, baza może dotyczyć akcesoriów dostępnych w internetowych sklepach zoologicznych – i tak dalej. Takie katalogi produktów są przydatne z punktu widzenia użytkowników i skutecznie pomagają w ściąganiu ruchu z Google'a. Do ich stworzenia potrzeba jednak mocy przerobowych, których stała redakcja zwykle nie jest w stanie zapewnić.

Baza produktów nie przyniesie Ci żadnych korzyści, jeśli nie będzie stworzona z unikalnych tekstów. Kopiując opisy ze strony producenta ściągasz na siebie ryzyko nałożenia kary przez algorytmy Google'a. Na szczęście dobrzy copywriterzy są w stanie opisać bardzo podobne produkty na setki sposobów.

Najlepsze opisy:

 • są autorskie i maksymalnie zróżnicowane,
 • są tworzone przy użyciu języka korzyści – polega to na wskazywaniu mniej oczywistych pozytywnych efektów, jakich może doświadczyć kupujący,
 • nie są zbyt krótkie czy pobieżne, ani też nudne czy ogólnikowe – cała sztuka polega na odnalezieniu złotego środka,
 • są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek (zawierają umiejętnie wkomponowane frazy kluczowe).

Przydatną funkcją uruchomioną w ramach portalu Writers.pl jest dostępność treści o stopniowalnej jakości. Trzy kolejne poziomy to przeciętny, dobry oraz bardzo dobry. Choć wydawać by się mogło, że inwestycja w przeciętne opisy nie ma większego sensu, przy ograniczonym budżecie może się to okazać najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dobrą metodą jest wykupienie lepszych opisów dla produktów, które cieszą się największą popularnością (niekoniecznie w sensie sprzedażowym – podstawowym kryterium powinna być częstotliwość wyszukiwania w sieci). Opisy mniej popularnych produktów – te, które są rzadziej czytane – można natomiast zlecić za mniejsze pieniądze, otrzymując wciąż unikalne treści, tyle że przeciętnej jakości.

Daj sobie pomóc!
Podkreślmy to raz jeszcze: copywriterzy to profesjonalni autorzy. Nie piszą po prostu tego, co przychodzi im do głowy; działają zgodnie z wytyczoną strategią, tak, aby pomóc Ci czerpać większe zyski. Są przygotowani do tego, aby udźwignąć duże projekty, a przy tym potrafią zachowywać ten sam styl i ton wypowiedzi, co pozwoli zachować spójność w obrębie danej strony. Dzięki tekstom zleconym przez Writers.pl będziesz mógł skutecznie wypromować swój portal, przyciągnąć nowych użytkowników i poprawić swoją prezencję w sieci.